Telefon kontaktowy
+ (48) 609-013-614
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Sobota

Konsultacja

Wizyta podczas której wykonywany jest dokładny wywiad, przeprowadzane badanie podmiotowe i przedmiotowe. Ta wizyta jest szczególnie istotna aby dobrze zdiagnozować problem pacjenta i zaproponować zindywidualizowany plan rehabilitacji pod kątem problemu z jakim zmaga się pacjent.

Fizjoterapia ortopedyczna

Jak każda inna jest indywidualnie dobraną formą terapii do pacjenta. Wykorzystywana w przypadku ostrych jak i przewlekłych bólów stawów obwodowych, kręgosłupa, zmian przeciążeniowych jak również zmian zwyrodnieniowych czy urazów (skręcenia, zwichnięcia, stany po złamaniach).

Fizjoterapia sportowa

Nakierowana jest na osoby uprawiające sport zarówno amatorsko jak i zawodowo. Terapia nacelowana jest na zniesienie przeciążeń w obrębie narządu ruchu po: treningach, zawodach jak i przebytej kontuzji. Wykorzystywana również jako jeden z kluczowych elementów regeneracji. Zawiera elementy masażu, drenażu, suchego igłowania, elektroterapii, theragun, dobranych ćwiczeń.

Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Jest niczym innym jak odpowiednim przygotowaniem organizmu do zabiegu operacyjnego (artroskopia, rekonstrukcje więzadeł, szycie łąkotki, endoprotezoplastyka). Szczególnie istotna zarówno przed jak i po zabiegu w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia.

Igłoterapia / suche igłowanie

Suche igłowanie (medyczna akupunktura) – wykorzystywana od wielu lat. Polegająca na nakłuwaniu bardzo cienkimi igłami akupunkturowymi (bez dodatków farmakologicznych) punktów na ciele. Głównie nakłuwane są punkty w obrębie znacznie napiętych pasm mięśniowo-powięziowych oraz punktów spustowych. Wykonywana również w obrębie twarzy np.: mięsień skroniowy.

Kinesiotaping

Najbardziej rozpowszechniona metoda pomocy pacjentom przez sportowców. Polega na naklejeniu specjalnych, elastycznych taśm (pozbawione leków i maści leczniczych) na wybranej części ciała w określonej technice w zależności od celu jaki chcemy uzyskać. Najczęściej wykorzystywany jako wspomożenie terapii jak i utrzymanie obecnych efektów leczenia. Istnieje 7 różnych technik naklejania. 

                       Trening funkcjonalny

Jest to trening z wykorzystaniem pozycji wzorcowych wykorzystywanych w ocenie funkcjonalnej. Zwraca się uwagę na regresje i progresje w wykonywaniu określonych ćwiczeń, motoryki, biomechaniki.

Elektroterapia / elektrostymulacja

Zabieg z wykorzystaniem stymulatora jest sposobem dzięki przepływowi prądu elektrycznego o wcześniej ustalonych parametrach na pobudzenie i generowanie bodźców dla mięśni z rozróżnieniem włókien wolnokurczliwdch (typ I) oraz szybko kurczliwych (typ II).

Zabieg stosuje się szczególnie we wczesnym okresie pooperacyjnym najczęściej rekonstrukcji ACL, po kontuzjach. Również stosowany w dolegliwościach bólowych w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych jak i z wykorzystaniem programów regeneracyjnych po treningu.

Masaż theragun

Jest to jeden z elementów podczas terapii z pacjentem ortopedycznym, sportowym, w którym wykorzystywany jest w tym celu „gun”, który generuje uderzenia o wysokiej częstotliwości, które mają za zadanie rozbicia zbyt napiętych mięśni pod kątem niwelowania napięć. Jednocześnie zwiększa przepływał krwi i tlenu, które są niezbędne do lepszego odżywienia tkanki jak i skutecznego leczenia oraz powrotu do pełnej aktywności fizycznej.

Drenaż limfatyczny / pneumatyczny

Jest to forma masażu limfatycznego z wykorzystaniem specjalnego urządzenia składającego się z mankietów na kończyny dolne zawierających komory powietrzne, które napełniane są nim w różnych sekwencjach i stopniu ucisku. Najczęściej stosowany u osób, które borykają się z problemami takimi jak: obrzęki limfatyczne, zastoje, bóle kończyn dolnych, niewydolność żylna, zespół ciężkich nóg, choroba niedokrwienna kończyn dolnych. Wykorzystuje się ten zabieg jako wspomożenie walki z cellulitem.

Bardzo często stosowany u sportowców amatorów i zawodowców po treningowo.